Un spectacol intens și cu mult umor despre cum putem fenta (sau nu?) destinul.
Cadoul ideal, indiferent de ocazie
Surprinde-i pe cei dragi cu un voucher-cadou pentru achizitionarea biletelor la orice eveniment de pe mySTAGE!
Cadoul perfect pentru cei dragi
Surprinde-i pe cei dragi cu un voucher-cadou pentru achizitionarea biletelor la orice eveniment de pe mySTAGE!
si te vom anunta cand vor fi spectacole noi
{{rep.locatie.name}}, {{rep.sala.name}}, {{rep.oras}}
{{rep.locuriRamase}} bilete ramase
{{rep.locatie.name}}, Sala {{rep.sala.name}}, {{rep.oras}}
Pentru că sala noastră este foarte mică și fiecare loc vândut înseamnă foarte mult pentru noi, vă rugăm, pe cât posibil, să selectați locurile astfel încât să nu rămână locuri singulare în margini sau în restul sălii. Locurile fiind foarte aproape de scenă, iar rândurile de doar 6 scaune, vizibilitatea este excelentă în toate punctele, inclusiv în cele situate în capătul rândului.
Un spectacol intens și cu mult umor despre cum putem fenta (sau nu?) destinul.
Într-un sătuc însorit din Calabria, Gerald Thompson (Andrei Aradits), un bărbat trecut de 70 de ani, își trăiește (aparent liniștit) senectutea, înconjurat de căldura Italiei și de bunăvoința celor din jur. Însă existența îi este bulversată de propriul fiu, Louis (Alex Făiniși), care apare din senin și vrea să-l ia înapoi, acasă, la New York. Bătrânul se împotrivește cu încăpățânare, iar fiul face tot posibilul ca să-l convingă să plece.
Jonglând abil și subtil cu mijloacele comediei, actorii creează personaje nostime, care fie scot la iveală istorii din trecut și polițe vechi, fie gestionează situații noi și surprize de-a râsu-plânsu’, fiecare sperând să preia controlul situației. Doar că mai presus de voința și de conflictul lor plin de haz și de glume, sub forma unei femei misterioase (Ioana Mărcoiu), intervine Destinul și le dă peste cap toate planurile, oferind un final neașteptat…
Text și regie Theo Herghelegiu
Scenografie: Cristina Barbu
Sound Design: Mario Ianculescu
MakeUp: Vania Pierșinaru
Mulțumiri Andreea Duță și Dragoș Boldea
Înainte de a achiziționa bilete la Teatrul În Culise vă rugăm să țineți cont de următoarele aspecte:
*Spectacolele Teatrului În Culise pot fi nepotrivite pentru anumiți spectatori, foarte tineri sau mai conservatori, datorită tematicilor abordate sau limbajului liber folosit. Vă rugăm să aveți în vedere acest aspect atunci când achiziționați biletele.
* Biletele achizitionate își pierd valabilitatea la ora anunțată pentru începerea spectacolului, iar accesul în sală nu mai este permis. În cazul în care alegeți să părăsiți sala în timpul spectacolului nu veți mai putea reveni în interior.
* Teatrul În Culise își rezervă dreptul de a evacua din sală persoane care prezintă comportamente antisociale sau deranjează buna desfășurare a evenimentului prin zgomote sau discuții care nu au legatură cu atmosfera normală din timpul unui spectacol de teatru.
* Din respect pentru actori și spectatori, vă rugăm ca în timpul spectacolului să țineți telefoanele închise, pe modul Avion sau Silențios și să păstrați liniștea.